Strona główna » Blog » Co z tą wodą? Dlaczego jest twarda i jak ją zmiękczać?

zmiękczacz wody na kłopoty z twardą wodą

Co z tą wodą? Dlaczego jest twarda i jak ją zmiękczać?

W większości polskich miast od lat trwają prace nad uzdatnianiem wody w wodociągach miejskich. Dzięki temu woda jest coraz czystsza i mniej twarda. Nie oznacza to jednak, że problem twardej wody został już całkowicie rozwiązany.

Twarda woda – w czym problem?

Niewątpliwie, najczęściej nie ma sposobu na to, aby gołym okiem dostrzec twardość wody. W czym więc tkwi problem? Dlaczego nie można z takiej wody korzystać? Rzecz w tym, że woda taka jest szkodliwa właściwie dla wszystkiego z czym ma kontakt. Prowadzi w krótkim czasie do destrukcji pralki, niszczy umywalki, ubrania, które się w niej pierze, jak również nie pozostaje bez wpływu na ludzkie zdrowie.

Technologicznie zaawansowane złoże filtracyjne

Antidotum na twardą wodę jest złoże filtracyjne. Urządzenia, które wykorzystując złoża filtracyjne zmiękczają wodę, nazywane są po prostu zmiękczaczami. Do najpopularniejszych i najlepszych należy seria polskiej marki Ecoperla Slimline CS 30. Co zapewnia temu urządzeniu popularność i nadaje mu jakości? Przede wszystkim technologicznie wysoko zaawansowane złoże filtracyjne. Głowica sterująca, która działa sprawnie i nie jest skomplikowana także zachęca do skorzystania właśnie z tego konkretnego zmiękczacza do twardej wody.

One comment

  1. Maja Tomczyk says:

    Czy rzeczywiście jest aż taka różnica po zmiękczaczu wody? Mamy dość twardą wodę, ale nie odczuwam tego jakoś bardzo na skórze np. Prędzej widzę na bateriach i kabinie prysznicowej. Czy w takiej sytuacji opłaca się zakładać zmiękczacz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.