Twarda woda charakteryzuje się wysokim stężeniem rożnych soli, przede wszystkim wapnia oraz magnezu. Podczas gotowania wody twardej, dochodzi do powstawania tzw. kamienia kotłowego, czyli nierozpuszczonego osadu wapnia oraz magnezu. Wiążą się z nim niemałe problemy, stanowiące główną przyczynę uszkodzeń elementów grzewczych w pralkach, podgrzewaczach, zmywarkach czy innych sprzętach podłączanych do instalacji. Twarda woda może również przyczyniać się do zmniejszania wydajności samej instalacji, a tym samem pogarszania jakości wody.

Jak pozbyć się twardej wody?

Sposobem na pozbycie się twardości jest zmiękczanie wody. Proces ten okazuje się niezbędny w wielu gospodarstwach domowych, również ze względu na konieczność zwalczania nieestetycznych zacieków pojawiających się na armaturze. Problem stanowi również wpływ twardej wody na kondycję włosów oraz skóry, które mogą ulegać znacznemu przesuszeniu. Zmiękczacze wody opierają swoje działanie na odpowiednio dobranych złożach, które usuwają związki odpowiedzialne za twardość. Zazwyczaj zmiękczacz wody składa się z butli wypełnionej złożem, głowicy sterującej oraz zbiornika regeneracyjnego.

Jaki zmiękczacz wody wybrać?

Aby zmiękczacz wody działał prawidłowo, konieczne jest dobranie odpowiedniego złoża oraz zaprogramowanie automatyzowanej głowicy. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie bezawaryjności oraz gwarancji najwyższej efektywności urządzenia zmiękczającego, które będzie mogło bezproblemowo pracować przez wiele długich lat. Urządzenia tego typu pozwalają na niezwykle skuteczne usunięcie problemu wysokiej twardości wody w każdym gospodarstwie domowym.

Nie wiesz, który zmiękczacz wody wybrać? Zasięgnij rady na https://www.klarsan.pl/dom/zmiekczacze-wody/

Zmiękczacze wody sprzedawane są przez wiele firm zajmujących się świadczeniem usług dotyczących uzdatniania wody. Można od nich uzyskać wszystkie niezbędne informacje na temat tego typu urządzeń, a także dowiedzieć się więcej o sposobach zmiękczania wody.