Zawartość żelaza w wodzie nie powinna być większa niż 0,2 mg Fe/l. Niestety posiadacze własnego ujęcia wody, na przykład studni głębinowej zapewne znają problem podwyższonej ilości żelaza lub manganu. Zastanawiasz się, w jaki sposób można poradzić sobie z wodą pełną żelaza?

Stężenie tego pierwiastka powoduje brązowe zacieki na wannie czy umywalce, nieprzyjemny smak i zapach wody, a nierzadko też plamy na ubraniach po wyjęciu ich z pralki. Najważniejsze jest jednak nasze zdrowie, na które żelazo w wodzie również może wpłynąć. I to niestety negatywnie.

Co zatem robić?

Poszukać urządzenia, jakim jest odżelaziacz wody, które dostosowane będzie do Twojej instalacji, a także wody.

Jak to zrobić?

Przede wszystkim oddać próbkę wody do badania. W laboratorium zostanie ustalona twardość wody, jej odczyn, a także ilości manganu i żelaza. W taki sposób będziemy mogli wybrać sprzęt do indywidualnych potrzeb. Sprzedawca z pewnością pomoże w wyborze, jeśli nie mamy doświadczenia i wybierze odpowiednie złoże, którym oczyścimy naszą wodę i zagwarantujemy sobie działanie systemu. Odżelazianie wody będzie szybkie, łatwe i zajdzie całkowicie bez naszej ingerencji. Szybko, więc zapomnimy o ciemnych zaciekach, nasze sprzęty AGD będą działały bez zarzutu przez długie lata, a pranie wyciągnięte z pralki będzie miękkie, pachnące i pozbawione wszelkich zabrudzeń. Nasz organizm również podziękuje za dobre traktowanie, skóra zyska nowy blask i duże nawilżenie, a włosy będą piękne, sprężyste i błyszczące przez cały czas.