Strona główna » Blog » Jak sobie radzić z licznymi zanieczyszczeniami wody ze studni?

stacje wielofunkcyjne Ecoperla

Jak sobie radzić z licznymi zanieczyszczeniami wody ze studni?

Zanieczyszczona woda ze studni głębinowej to nie koniec świata. Dzisiaj bowiem każdy może zakupić nowoczesną stację wielofunkcyjną, która umożliwia całkowite oczyszczenie wody. Jak działa taka stacja? Warto opisać to na przykładzie Ecoperli Slimline MMX.

Jak Ecoperla Slimline MMX oczyszcza wodę?

Na wstępie należy zaznaczyć, że Ecoperla Slimline MMX to jedna z najpopularniejszych na rynku stacji wielofunkcyjnych. Nowoczesnością i popularnością zdaje się jej dorównywać tylko nieco podobna Ecoperla Multicab. Te i inne stacje wielofunkcyjne polskiej marki znajdziesz na https://www.zestudni.pl/stacje-wielofunkcyjne/

Opisywana stacja posiada złoże wielofunkcyjne odpowiedzialne za kompleksowe oczyszczanie wody. Co to oznacza, że złoże wielofunkcyjne kompleksowo filtruje wodę? Rzecz w tym, że jego pięć warstw zatrzymuje różnego typu zanieczyszczenia.

Droga do czystej wody

Na początku dokonuje się płukanie wstępne. Na tym etapie z wody odtrącane są wszelkie nieco większe zanieczyszczenia. Później woda przechodzi przez dwie kolejne warstwy złoża. Wydaje się, że jest to najważniejszy etap, gdyż tutaj złożę wielofunkcyjne filtruje związki organiczne. Później jest jeszcze żwir, który nie tyle oczyszcza wodę co usprawnia jej przepływ. Na końcu natomiast woda przechodzi przez żywicę jonowymienną, dzięki której jest zmiękczana.

2 comments

  1. Wiktor Wysocki says:

    Mieliśmy lekko zanieczyszczoną wodę, nie wiedziałem, że nie możemy tego załatwić zmiękczaczem. Ale zanieczyszczeń było na tyle niewiele, że dobrano nam stację Multitower Ecoperla 🙂 Wszystko świetnie działa, woda jest naprawdę fantastyczna.

  2. Bartek says:

    Ciekaw jestem, czy to serio się tak dobrze sprawdza. Nie wierzę w skuteczność urządzeń 5w1, ale z drugiej strony widziałem gdzieś na YT opinię stacji wielofunkcyjnej i rezultaty jej działania. Byłem nieco zaskoczony.
    U nas na szczęście jest woda z wodociągu. Własnie szukam jakiegoś zmiękczacza na cały dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.