Strona główna » Blog » Jak sobie radzić z licznymi zanieczyszczeniami wody ze studni?

stacje wielofunkcyjne Ecoperla

Jak sobie radzić z licznymi zanieczyszczeniami wody ze studni?

Zanieczyszczona woda ze studni głębinowej to nie koniec świata. Dzisiaj bowiem każdy może zakupić nowoczesną stację wielofunkcyjną, która umożliwia całkowite oczyszczenie wody. Jak działa taka stacja? Warto opisać to na przykładzie Ecoperli Slimline MMX.

Jak Ecoperla Slimline MMX oczyszcza wodę?

Na wstępie należy zaznaczyć, że Ecoperla Slimline MMX to jedna z najpopularniejszych na rynku stacji wielofunkcyjnych. Nowoczesnością i popularnością zdaje się jej dorównywać tylko nieco podobna Ecoperla Multicab. Te i inne stacje wielofunkcyjne znajdziesz na https://www.zestudni.pl/stacje-wielofunkcyjne/

Opisywana stacja posiada złoże wielofunkcyjne odpowiedzialne za kompleksowe oczyszczanie wody. Co to oznacza, że złoże wielofunkcyjne kompleksowo filtruje wodę? Rzecz w tym, że jego pięć warstw zatrzymuje różnego typu zanieczyszczenia.

Droga do czystej wody

Na początku dokonuje się płukanie wstępne. Na tym etapie z wody odtrącane są wszelkie nieco większe zanieczyszczenia. Później woda przechodzi przez dwie kolejne warstwy złoża. Wydaje się, że jest to najważniejszy etap, gdyż tutaj złożę wielofunkcyjne filtruje związki organiczne. Później jest jeszcze żwir, który nie tyle oczyszcza wodę co usprawnia jej przepływ. Na końcu natomiast woda przechodzi przez żywicę jonowymienną, dzięki której jest zmiękczana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.