Strona główna » Blog » Który proces membranowy jest najskuteczniejszy?

procesy membranowe ultrafiltracja, nanofiltracja, odwrócona osmoza

Który proces membranowy jest najskuteczniejszy?

Wśród systemów oczyszczania wody dostępnych na rynku, największą popularnością cieszy się odwrócona osmoza. Proces ten gwarantuje precyzyjne i dokładne usuwanie z cieczy rozmaitych niebezpiecznych dla zdrowia i życia ludzi substancji, m.in. wirusów i bakterii. Odwrócona osmoza zapewnia większą efektywność niż inne systemy filtrujące, takie jak ultrafiltracja czy nanofiltracja.

Woda do spożycia od zaraz

Woda uzyskiwana w procesie odwróconej osmozy pozbawiana jest minerałów. Dlatego system filtrujący powinien być wyposażony w odpowiedni mineralizator, pozwalający na wyrównanie składu cieczy. Za sprawą odpowiedniego filtru mineralizującego możliwe jest zachowanie w wodzie wszystkich korzystnych dla zdrowia elementów. Uzyskiwana w procesie odwróconej osmozy ciecz jest optymalnie miękka i krystalicznie czysta. Dzięki temu nadaje się do natychmiastowego użytku.

Potrawy i napoje bogate w smaku

Ciecz poddana filtracji w procesie odwróconej osmozy może być bezpośrednio spożywana, a także bez obaw podawana dzieciom. Dzięki temu odwrócona osmoza sprawdza się z powodzeniem w pomieszczeniach kuchennych. Pozwala na uzyskanie klarownej i posiadającej lepsze właściwości organoleptyczne wody, która dodatkowo nie pozostawia osadów w urządzeniach AGD oraz korzystnie wpływa na smak potraw i napojów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.