Strona główna » Blog » Oczyszczanie wody użytkowej z piasku i mułu. Co robić?

wkłady i filtry do wody

Oczyszczanie wody użytkowej z piasku i mułu. Co robić?

Niektóre zanieczyszczenia w wodzie widać, a niektóre nie. Zauważalne są ciała stałe, które się w niej nie rozpuszczają: piasek, żwir, ziemia, części instalacji hydraulicznej, kawałki rdzy.

Niewidoczne zanieczyszczenia wody to wszelkie związki chemiczne, które mogą być szkodliwe dla zdrowia człowieka. Zanieczyszczenia te wpływają także na wygląd, zapach, smak i twardość wody.

Chcesz mieć wodę dobrej jakości? Stosuj filtry wody!

W celu usunięcia zanieczyszczeń w wodzie stosuje się filtry uzdatniające

Urządzenia filtracyjne montuje się na rurach hydraulicznych z zimną wodą. Filtry mogą posiadać różne rodzaje wkładów, które oczyszczają daną grupę zanieczyszczeń. Podstawowy to wkład mechaniczny, który oczyszcza wodę z ciał stałych. Filtr z tym wkładem ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia człowieka, a także dla armatury (cząsteczki piasku lub żwiru mogą ją uszkodzić). Po oczyszczeniu z ciał stałych, wodę można oczyścić ze związków chemicznych. Wkład odżelaziający oczyści ją z żelaza i manganu. Woda bez tych związków nie będzie pozostawiała rudawych zacieków na armaturze i ceramice. Wkład węglowy natomiast, oczyści wodę z chloru i jego pochodnych. Woda uzdatniona za pomocą filtrów jest zdrowsza dla człowieka, ma lepszy smak, zapach i barwę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.