Strona główna » Blog » Woda ze studni – co kryje? Jak uzdatniać?

stacja wielofunkcyjna Ecoperla Multitower

Woda ze studni – co kryje? Jak uzdatniać?

Nie da się ukryć że woda ze studni posiada wiele zanieczyszczeń, które nie tylko obniżają jej jakość, ale również i walory smakowe. Dlatego, aby temu zapobiec ważne jest uzdatnianie wody. W przypadku studni doskonale sprawdzi się stacja wielofunkcyjna Ecoperla Multitower.

Usuwanie wielu zanieczyszczeń jednocześnie

Stacja wielofunkcyjna usuwa nie tylko wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, ale również sprawia, że woda przestaje być twarda. Stosowanie stacji wielofunkcyjnej pozwala również na skuteczną ochronę kotłów grzewczych przed powstawaniem na nich osadu, który mógłby doprowadzić nawet do uszkodzenia.

Korzyści ze stosowania stacji wielofunkcyjnej

Choć dla wielu może być to dość zaskakujące, warto wiedzieć również, że uzdatnianie wody często może prowadzić do zmniejszenia kosztów ogrzewania budynku. Dzięki temu że stacja wielofunkcyjna poza usuwaniem zanieczyszczeń również zmiękcza wodę, nie tylko poprawia się jakość prania, ale również i stan skóry, na którą zbyt twarda woda nie oddziałuje pozytywnie.

Czysta i pozbawiona zanieczyszczeń i twardości woda pozwala także na zmniejszenie ilości stosowanych detergentów do czyszczenia w domowym gospodarstwie. Nie da się ukryć że ty również znacząco wpływa na oszczędności budżetu domowego.

2 comments

  1. Matylda Paw. says:

    Fajna sprawa, jeśli ma się zanieczyszczoną wodę i w dodatku twardą. Siostra chciała kupić zmiękczacz wody, ale okazało się, że ma jeszcze przekroczone żelazo i właśnie polecono jej podobną stację wielofunkcyjną. Fajna sprawa, bo woda jest czyściutka i ładnie zmiękczona 🙂

  2. Maria says:

    Sama mam wodę z wodociągu, ale dziadkowie niedawno zdecydowali się na kupno małej działki ze studnią. Byli przekonani, że woda ze studni będzie dużo lepsza od wodociągowej, jednak szybko zgasiłam ich zapał, zabierając ich wodę do analizy. Nie było bardzo źle, ale woda zdatna do picia nie była 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.