Wielu posiadaczy domów jednorodzinnych decyduje się na posiadanie własnego ujścia wody. Niestety, niekiedy doprowadzenie wodociągu jest niemożliwe, wówczas jest to jedyne rozwiązanie. Woda ze studni może jednak zawierać związki, które będą negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Pamiętajmy o regularnym sprawdzaniu jej jakości. Co zrobić, jeśli w wodzie znajduje się za dużo żelaza i manganu?

Żelazo i mangan w wodzie może negatywnie wpływać nie tylko na stan urządzeń AGD czy armatury łazienkowej, ale co ważniejsze na właściwości samej wody. Niestety taka woda może podrażniać oczy, skórę. Osad z żelaza i manganu to doskonałe środowisko do rozwoju bakterii. Nie warto bagatelizować sprawy i zadbać o czystą wodę w domu.

Jak uzdatniać wodę?

Gdy woda lecąca z kranu pozostawia wiele do życzenia, jednym rozsądnym rozwiązaniem jest zakup odżelaziacza. Takie urządzenie wytrąca żelazo i mangan z wody, filtruje ją, także bez obaw można ją spożywać i użytkować. Dzięki temu woda zyska dobry smak i zapach, nie będzie posiadała żółtego zabarwienia.

Jaki odżelaziacz i odmanganiacz wybrać?

Najlepiej zdecydować się na sprzęt wysokiej klasy typu stacja polskiej marki z serii Ecoperla Sanitower, który jest nowoczesny, solidnie wykonany. Także można mieć pewność, że będzie wiernie służył przez lata.

Przeczytaj więcej o sposobach na żelazo i mangan: https://www.zestudni.pl/blog/usuwanie-zelaza-i-manganu-z-wody-poznaj-metody-ekspertow/