Strona główna » Blog » Woda ze studni: uważaj na żelazo i mangan!

mangan i żelazo w wodzie

Woda ze studni: uważaj na żelazo i mangan!

Wielu posiadaczy domów jednorodzinnych decyduje się na założenie własnego ujścia wody, niestety niekiedy doprowadzenie wodociągu jest niemożliwe, wówczas jest to jedyne rozwiązanie. Woda ze studni może jednak zawierać związki, które będą negatywnie wpływać na nasze zdrowie, pamiętajmy o regularny sprawdzaniu jej jakości. Co zrobić, jeśli w wodzie znajduje się za dużo żelaza i manganu?

Żelazo i mangan w wodzie może negatywnie wpływać nie tylko na stan urządzeń AGD czy armatury łazienkowej, ale co ważniejsze na nasze zdrowie. Niestety taka woda może podrażniać oczy, skórę, prowadzić do rozwoju próchnicy, co więcej mangan może osadzać się w naszym organizmie. Nie warto bagatelizować sprawy i zadbać o czystą wodę w domu.

Jak uzdatniać wodę?

Gdy woda lecąca z kranu pozostawia wiele do życzenia, jednym rozsądnym rozwiązaniem jest zakup odżelaziacza. Takie urządzenie wytrąca żelazo i mangan z wody, filtruje ją, także bez obaw można ją spożywać.

Dzięki temu woda zyska dobry smak i zapach, nie będzie posiadała żółtego zabarwienia. Najlepiej zdecydować się na sprzęt wysokiej klasy typu Ecoperla Sanitower, który jest nowoczesny, solidnie wykonany, także można mieć pewność, że będzie wiernie służył przez lata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.