Jeśli masz duży dom i sporą rodzinę, zużycie wody jest znaczne, ale potrzebujecie dobrego sposobu na zmiękczanie wody, to mamy coś specjalnie dla Ciebie! Właśnie odbyła się premiera nowego zmiękczacza wody polskiej marki Ecoperla. Choć jest kompaktowy, to posiada aż 35 litrów wysokiej klasy żywicy jonowymiennej. Oto Ecoperla Toro 35!

Ecoperla Toro to właściwie już flagowy i jeden z najlepiej rozpoznawalnych produktów polskiej marki Ecoperla. Był w grupie najbardziej promowanych zmiękczaczy wody, kiedy Ecoperla pojawiała się na sklepowych półkach. Do tej pory Ecoperla Toro był jednak dostępny tylko w jednym rozmiarze – jedynie z 24 litrami żywicy jonowymiennej, co stanowiło pewnego rodzaju mankament.

Ecoperla Toro 24 to produkt przeznaczony dla rodzin czteroosobowych, o przeciętnym zużyciu wody. Niestety nie był wystarczającym rozwiązaniem przy wysokim stopniu twardości i dużym zużyciu wody. Z tego powodu wielu zainteresowanych musiało z niego zrezygnować. Polska marka Ecoperla postanowiła jednak odpowiedzieć na potrzeby przyszłych użytkowników i z kultowego jednego modelu kompaktowego zmiękczacza wody stał się serią. Oprócz Ecoperla Toro 24 obecnie możemy zakupić większy model z aż 35 litrami złoża filtracyjnego – Ecoperla Toro 35!

Ecoperla Toro 35 – czym zachwyci ten zmiękczacz wody?

Ecoperla Toro 35 to przede wszystkim bardzo duża powierzchnia wymiany jonowej. W tym kompaktowym zmiękczaczu wody zastosowano aż 35 litrów wysokiej jakości monosferycznej żywicy jonowymiennej niemieckiej produkcji. Jej wytwórcą jest firma Lanxess świetnie znana i bardzo ceniona na światowym rynku uzdatniania wody.

Monosferyczna żywica jonowymienna to wiele zalet. Przede wszystkim możliwość dokładnego i równomiernego zmiękczania wody. Każda cząsteczka jest taka sama, więc woda na całej powierzchni ma szansę zostać tak samo uzdatniona. Nie dochodzi też do tworzenia się kanalików, przez które mogłaby przedostawać się twarda woda. Ponadto taka żywica charakteryzuje się dużą trwałością. Jej wymiana może nastąpić po upływie nawet 7-10 lat w zależności od jakości wody na wejściu.

35 litrów złoża filtracyjnego nie wymaga tak częstej regeneracji, nawet przy wysokim stopniu twardości i dużym zużyciu wody, jak mniejsze modele. Złoże ulega wolniejszemu zużyciu, a woda ma odpowiednio długi kontakt ze złożem filtracyjnym.

Prosty montaż Ecoperla Toro 35

Ecoperla Toro 35 to bardzo prosty w montażu zmiękczacz wody. Zwłaszcza w porównaniu z konkurencyjnymi kompaktowymi zmiękczaczami wody ze względu na swoją konstrukcję. Projektanci oddzielili butlę ciśnieniową od zbiornika solanki. Dzięki temu można z łatwością założyć zbiornik ze złożem filtracyjnym, a następnie domontować obudowę. Cała instalacja może być jeszcze łatwiejsza z zastosowaniem elastycznych węży przyłączeniowych, na przykład belgijskiej marki FixaFlex.

Samodzielnie możemy wybrać, kto się tym zajmie. Może to być dowolny lokalny fachowiec lub my sami. Wszystkie kroki związane z instalacją zostały dokładnie opisane w instrukcji obsługi dołączonej do zestawu. W zestawie większość sklepów internetowych oferuje także filtr mechaniczny. Zadaniem tego komponentu jest ochrona zmiękczacza wody Ecoperla Toro 35 przed możliwością uszkodzenia za pośrednictwem zanieczyszczeń mechanicznych.

Długa gwarancja na całą serię Ecoperla Toro

Eksperci polskiej marki Ecoperla dbają o zadowolenie i wsparcie techniczne swoich Klientów! Zmiękczacze wody Ecoperla Toro są objęte aż 10-letnią gwarancją! Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze odpowiedniego urządzenia filtracyjnego do swojego domu.

Wygoda i funkcjonalność

Zmiękczacz wody Ecoperla Toro 35 jest nie tylko niezwykle prosty w montażu, ale również w obsłudze. Projektanci zadbali o to, by jego codzienne użytkowanie było przede wszystkim wygodne. Wszystkie ważne informacje są wyświetlane do ekranie z funkcją podświetlenia. Klapa do zbiornika solanki jest umieszczona na zawiasach. Z łatwością można ją otworzyć i skontrolować stan soli regeneracyjnej.

Niewielka głębokość i szerokość sprawiają, że Ecoperla Toro 35 może zostać zamontowany nawet w wąskich pomieszczeniach. Zaletą w tej kwestii jest także opływowy kształt. Ponadto zmiękczacz wody ma wbudowany mieszacz, dzięki któremu z łatwością możemy wyregulować stopień twardości wody na wyjściu z urządzenia. By-pass zapewnia większe bezpieczeństwo podczas eksploatacji i możliwość bezproblemowego serwisu.

Musisz go mieć w swoim domu!

Nowa wersja Ecoperla Toro 35, wyposażona w unowocześnioną głowicę sterującą, to skuteczne i funkcjonalne urządzenie spełniające wymagania gospodarstw domowych o dużym zużyciu wody. Ulepszony panel sterujący pozwolił bowiem wyeliminować wszelkie błędy, jakie pojawiły się w poprzednim modelu. Teraz, problem twardej wody można rozwiązać niemal od ręki!

Ecoperla Toro 35 to duży, ale jednocześnie bardzo ekonomiczny w utrzymaniu zmiękczacz wody. Warto wybrać ten produkt ,jeśli zależy nam na dobrych efektach redukcji wysokiego stopnia twardości wody przy poniesieniu niewielkich kosztów. Znajdziesz go w dobrych sklepach stacjonarnych i internetowych.