Narurowe filtry samoczyszczące Atlas Filtri Hydra to skuteczna ochrona instalacji przed zanieczyszczeniami mechanicznymi, które mogą znajdować się w wodzie. Urządzenia tego typu to nieocenione udogodnienie, jeśli w wodzie znajduje się muł, rdza, zawiesiny oraz inne nieczystości, które mogą zmniejszać wydajność filtra. Włoski producent właśnie wypuścił na rynek innowacyjny automat do płukania wkładów K-Matic. Co warto o nim wiedzieć?

Automaty do płukania wkładów

Dostępne na rynku automaty do czyszczenia wkładów ze sterowaniem czasowym zazwyczaj posiadają funkcję programowania i działają cyklicznie. W praktyce oznacza to, że możesz zaplanować automatyczne płukanie w ustalonym przedziale czasowym. Automaty w filtrach samoczyszczących to bardzo duża wygoda, gdyż urządzenia same opłukują się z nagromadzonych zanieczyszczeń mechanicznych, takich jak piasek, osady sedymentacyjne, cząstki korozji, czy piasek. Jeśli szukasz skutecznych rozwiązań, które całkowicie automatyzuje ten proces w filtrach Atlas Filtri Hydra, zapoznaj się z działaniem zaworu K-Matic.

K-Matic zawór spustowy z timerem dla filtrów Atlas Filtri Hydra

Zawór spustowy K-Matic to nowość na rynku i pierwszy automat do płukania wkładów Atlas Filtri Hydra działający na baterie. Zamiast ręcznie odkręcać zawór, możesz zaprogramować częstotliwość regeneracji i czas trwania pojedynczego płukania. Producent wyposażył K-Matic w funkcję płukania natychmiastowego, więc jeśli wkład filtracyjny będzie mocno zabrudzony, możesz go błyskawicznie oczyścić. Doskonała szczelność K-Matic to gwarancja, że ani woda, ani kurz nie zniszczą urządzenia. Dzięki zasilaniu bateriami, montaż zaworu jest wyjątkowo prosty. Z koeli programowanie płukania jest wręcz intuicyjne. Więcej na temat Atlas Filtri K-Matic znajdziesz zamieszczonym poniżej materiale filmowym od producenta.