W sklepach stacjonarnych i internetowych z branży uzdatniania wody właśnie pojawił się nowy produkt od polskiej marki Ecoperla. Ecoperla Hero jest kompaktowym zmiękczaczem wody z węglem aktywnym. Co to właściwie oznacza i jaką wodę można dzięki niemu uzyskać?

Właśnie jesteśmy po prezentacji nowego produktu polskiej marki Ecoperla. Znowu zaskakuje wysoka jakość i idealne dopasowanie produktu do potrzeb użytkownika dotyczących nie tylko preferencji wobec oczyszczanej wody, ale także samej eksploatacji.

Urządzenie dedykowane jest osobom, które nie chcą już dłużej męczyć się z osadem powodowanym wysokim stopniem twardości wody i dodatkowo chcą zacząć korzystać z wody kranowej jako wody spożywczej, jednak do tej pory mieli zastrzeżenia co do smaku i zapachu.

Ecoperla Hero dzięki połączeniu węgla aktywnego i żywicy jonowymiennej jest w stanie oczyścić wodę z substancji, które powodują niechciane zjawiska. Dzięki niemu woda staje się smaczna, bezwonna, bezbarwna, a w dodatku idealnie miękka.

2 warstwy złoża, idealnie czysta woda

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero posiada aż 40 litrów złoża składającego się z dwóch różniących się od siebie rodzajów. Pierwsza warstwa to 10 litrów kokosowego węgla aktywnego impregnowanego srebrem.

Na tym etapie woda oczyszczana jest z pochodnych chloru, chloru, związków organicznych, toksyn, pestycydów i całej gamy innych związków mających spory wpływ na pogorszenie jakości wody.

Węgiel aktywny sprawia, że woda staje się smaczna, powraca jej neutralny zapach oraz barwa. Oczyszczona woda może być wykorzystywana do bezpośredniego spożycia lub przygotowania napojów gorących. Nie trzeba stosować do tego żadnych dodatkowych filtrów kuchennych.

Z kolei żywica jonowymienna zapewnia wodę miękką, pozbawioną substancji mających wpływ na powstawanie kamiennego osadu. Dzięki temu nie ma go ani w rurach, ani w kotle grzewczym, ani na łazienkowej armaturze.

Miękka woda zapewnia spore oszczędności związane z mniejszymi rachunkami za ogrzewanie, mniejszym zużyciem detergentów, brakiem potrzeby kupowania środków odkamieniających, mniejszemu prawdopodobieństwu wystąpienia awarii z powodu osadu na częściach sprzętu AGD.

Połączenie filtracji na węglu aktywnym ze zmiękczaniem wody daje wymarzoną wodę dla alergików, dzieci i osób ze skórą nadwrażliwą. Użytkowanie takiej wody sprawia, że nie podrażnia ona skóry, kosmetyki nie pozostają na ciele, nie dochodzi do przesuszenia i zaczerwienień.

Dodatkowo węgiel aktywny pełni rolę ochronną wobec żywicy jonowymiennej. Sprawia, że nie przedostają się na nią zanieczyszczenia, które mogłyby zmniejszać trwałość i wydajność.

Komponenty od światowych liderów

Ecoperla Hero jest produktem stworzonym tylko i wyłącznie z komponentów najwyższej jakości. Nie trzeba obawiać się o wysoką awaryjność lub o niską żywotność złóż. Wszystko będzie działało jak należy.

Dodatkowe bezpieczeństwo i niższe koszty eksploatacyjne zapewnia system ustawień głowicy sterującej Ecoperla Perfect System. Współdziała on z przepływem przeciwprądowym, dzięki czemu zmiękczacz wody z węglem aktywnym pobiera na regenerację tylko tyle wody i soli, ile faktycznie będzie potrzebował. Dodatkowo system ochrania złoże przed przedwczesnym zużyciem oraz sprawia, że działanie jest zrównoważone, przez co występuje mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia awarii.

40 litrów złóż to w rzeczywistości 10 litrów najwyższej jakości węgla aktywnego impregnowanego srebrem oraz 30 litrów monosferycznej żywicy jonowymiennej najwyższej klasy. Oba złoża posiadają bardzo dużą powierzchnię filtracyjną i są bardzo trwałe.

O głowicę sterującą oraz jakość obudowy również nie trzeba się martwić. Oba komponenty zostały wyprodukowane przy współpracy marki Ecoperla z firmą Clack. Do produkcji wykorzystano trwałe i solidne materiały.

Duży komfort użytkowania Ecoperla Hero

Ecoperla Hero jest bardzo przemyślany pod względem zapewnienia najwyższego komfortu użytkowania. Kabinet posiada przesuwną klapę prowadzącą do zbiornika na sól oraz panelu z wyświetlaczem. Dostęp do nich jest bardzo wygodny, nie trzeba zdejmować i odkładać pokrywy. To dobra ochrona przed przedostawaniem się zanieczyszczeń z zewnątrz.

Panel jest wyposażony w wyświetlacz z funkcją podświetlania – informacje będą widoczne nawet w zaciemnionych pomieszczeniach. Oprogramowanie udostępniono także w wersji polskiej.

Do wody z każdego ujęcia

Ecoperla Hero poradzi sobie z uzdatnianiem wody z każdego ujęcia. Będzie tak samo wydajny w przypadku wody wodociągowej, jak i studziennej, o ile nie będzie w niej przekroczonej normy żelaza i manganu.

To świetne zastępstwo dla klasycznego zmiękczacza wody w zestawie z narurowym filtrem węglowym. Ecoperla Hero wymaga znacznie mniej uwagi i jest tańszy w eksploatacji.

Jeśli w domu nie ma warunków na montaż zmiękczacza wody i kolumny węglowej, można zastanowić się właśnie nad takim kompaktowym rozwiązaniem.

Montaż można wykonać samodzielnie!

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero jest na tyle prosty w montażu, że proces ten można wykonać samodzielnie.

Obudowa Ecoperla Hero ma takie wymiary, że bez problemu zmieści się w małych, wąskich przestrzeniach. Należy jedynie pamiętać, aby w miejscu montażu znalazł się odpływ do kanalizacji i gniazdko elektryczne.

10 lat gwarancji

Eksperci polskiej marki Ecoperla dbają o zadowolenie i wsparcie techniczne swoich Klientów! Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero jest objęty aż 10-letnią gwarancją! Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze odpowiedniego urządzenia filtracyjnego do swojego domu.

Woda idealna do każdego domu

Ecoperla Hero zapewni perfekcyjnie oczyszczoną wodę w każdym domu! Ilość zastosowanych złóż sprawia, że pomoże uporać się z twardą wodą i chlorem nawet w gospodarstwie zamieszkałym przez około 6 osób. Wykorzystanie do produkcji bardzo dobrych jakościowo komponentów to dodatkowy argument skłaniający do zakupu akurat tego modelu.