Na rynku właśnie pojawiła się nowość od polskiej marki Ecoperla. Tym razem jest to produkt skierowany do osób borykających się z przekroczeniami żelaza i manganu w wodzie oraz dokuczliwym siarkowodorem. To nie jest jednak klasyczny odżelaziacz i odmanganiacz. Poznaj zasadę jego działania!

Dokuczliwe 3 kłopoty z wodą z własnego ujęcia

Żelazo i mangan, choć czasem niewidoczne na pierwszy rzut oka, mogą narobić wiele szkód w gospodarstwie domowym. Największym problemem jest osad, jaki po sobie pozostawiają. W widocznych miejscach, jak łazienkowa czy kuchenna armatura, potrafi być bardzo ciężki do usunięcia. Wygląda bardzo nieestetycznie, a w oczyszczenie powierzchni trzeba włożyć wiele czasu i energii. Jednak nie to jest najgorsze.

Taki sam osad tworzy się wewnątrz rur i sprzętu AGD mającego styczność z wodą. Jego obecność prowadzi do korozji i zmniejszenia żywotności materiałów, ale oprócz tego stanowi doskonałe środowisko do bytowania mikroorganizmów. W biofilnie mogą rozwijać się bakterie niekoniecznie korzystne dla naszego zdrowia.

Właśnie z tych powodów należy walczyć z przekroczeniami żelaza i manganu. Z kolei siarkowodór powoduje bardzo nieprzyjemny zapach wody, przez co nie da się z niej normalnie korzystać.

Ecoperla Oxytower radzi sobie z tymi przekroczeniami. Warto jednak wiedzieć, że nie każde stężenia będzie w stanie usunąć. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli analiza wody wykaże maksymalne przekroczenie żelaza w wysokości 2 mg/l i manganu maksymalnie 0,2 mg/l. Przy tym należy pamiętać, że odczyn pH nie może być mniejszy niż 7,5.

Jak działa Ecoperla Oxytower?

Ecoperla Oxytower przeprowadza zarówno napowietrzanie wody, jak i proces katalizy wewnątrz butli ciśnieniowej. Woda jest najpierw wzbogacana w tlen. Ten etap zachodzi w specjalnie zbudowanej komorze sprężonego powietrza. Dzięki temu żelazo i mangan łatwiej wytracają się z wody.

Po napowietrzaniu woda jest podawana na złoże filtracyjne. Ecoperla Oxytower jest dostępny w jednym wariancie – z 75 litrami materiału filtracyjnego. Katalityczne złoże przyspiesza reakcję między tlenem, a żelazem i manganem. W jej wyniku rozpuszczalne w wodzie związki przechodzą w formę nierozpuszczalną i w takiej pozostają na złożu.

Siarkowodór jest przekształcany w nierozpuszczalne związki siarki już na etapie napowietrzania.

Złoże jest regenerowane za pomocą tylko i wyłącznie wody. Sam proces regeneracji zachodzi automatycznie co pewien czas. Zazwyczaj, co 1 do 5 dni – wszystko zależy od zużycia i zanieczyszczenia wody.

Wysoka jakość komponentów

Każdy z produktów polskiej marki Ecoperla można docenić za jego jakość. Tym razem wcale nie jest inaczej. Ecoperla Oxytower również powstał przy współpracy z najlepszymi w branży uzdatniania wody. Każdy, nawet najdrobniejszy element jest tworzony z największą precyzją w renomowanych fabrykach na terenie USA i Europy.

Ecoperla Oxytower nie trzeba bronić, ponieważ komponenty mówią same za siebie.

10 lat gwarancji

Eksperci polskiej marki Ecoperla dbają o zadowolenie i wsparcie techniczne swoich Klientów! Ecoperla Oxytower jest objęty aż 10-letnią gwarancją! Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze odpowiedniego urządzenia filtracyjnego do swojego domu.

Solidna głowica sterująca

Głowica sterująca to mózg każdego urządzenia filtracyjnego. To właśnie ona odpowiada za prawidłowe działanie, dlatego tak ważne jest, by była solidna i bezawaryjna. Takie cechy posiada komponent zaproponowany przez amerykańską firmę Clack.

Najważniejszą cechą zaworu zdaje się być łatwość obsługi oraz możliwość serwisowania w wypadku wystąpienia takiej konieczności.

Wszystkie informacje wyświetlają się na bieżąco na podświetlanym ekranie. Panel jest bardzo intuicyjny. Użytkownik ma możliwość diagnostyki pracy zaworu oraz wyświetlenia jego historii.

Katalityczne złoże Birm

Wyborowi złoża filtracyjnego również nie można mieć nic do zarzucenia. Projektanci postawili na znany, solidny Birm, który już od wielu lat nie ma sobie równych. Ten granulowany materiał filtracyjny jest bardzo trwały, doskonale sprawdza się w każdych temperaturach pracy i bardzo powoli wytraca właściwości katalityczne.

Tania eksploatacja

Odżelaziacze i odmanganiacze z komorą sprężonego powietrza już same z siebie są uznawane za bardzo tanie w użytkowaniu. To dlatego, że do regeneracji nie potrzebują żadnych środków chemicznych, a czystej wody.

Ecoperla Oxytower jest jednak wyjątkowy, ponieważ posiada dodatkowo Ecoperla Smart System. To system ustawień głowicy sterującej, który dba o minimalne zużycie wody na regenerację, prawidłową pracę urządzenia. W dodatku spowalnia zużywanie się materiału filtracyjnego.

W wielu przypadkach spełnienie marzeń

Ecoperla Oxytower może stanowić bardzo ciekawe i dobre rozwiązanie problemów z żelazem, manganem i siarkowodorem w przypadku gospodarstw domowych, które nie mają miejsca na montaż dużej stacji lub posiadają hydrofor przeponowy. Na pewno będzie wydajnie spełniał swoją rolę przez długie lata w wielu domach.