Zanieczyszczona woda ze studni głębinowej to nie koniec świata. Dzisiaj bowiem każdy może zakupić nowoczesną stację wielofunkcyjną, która umożliwia całkowite oczyszczenie wody. Jak działa taka stacja? Warto opisać to na przykładzie Ecoperli Multicab.

Jak Ecoperla Multicab oczyszcza wodę?

Na wstępie należy zaznaczyć, że Ecoperla Multicab to jedna z najpopularniejszych na rynku stacji wielofunkcyjnych. Nowoczesnością i popularnością zdaje się jej dorównywać tylko nieco podobna Ecoperla Multitower. Stacje wielofunkcyjne polskiej marki znajdziesz na https://www.zestudni.pl/stacje-wielofunkcyjne/

Opisywana stacja posiada złoże wielofunkcyjne odpowiedzialne za kompleksowe oczyszczanie wody. Co to oznacza, że złoże wielofunkcyjne kompleksowo filtruje wodę? Rzecz w tym, że jego pięć warstw zatrzymuje różnego typu zanieczyszczenia.

Droga do czystej wody

Na początku dokonuje się płukanie wstępne. Na tym etapie z wody odtrącane są wszelkie nieco większe zanieczyszczenia. Później woda przechodzi przez dwie kolejne warstwy złoża. Wydaje się, że jest to najważniejszy etap, gdyż tutaj złożę wielofunkcyjne filtruje związki organiczne. Później jest jeszcze żwir, który nie tyle oczyszcza wodę co usprawnia jej przepływ. Na końcu natomiast woda przechodzi przez żywicę jonowymienną, dzięki której jest zmiękczana.