Twarda woda może powodować wiele problemów. Pierwszym z nich jest wysuszanie oraz podrażnianie skóry głowy. Częste kąpiele w wodzie zbyt wysokim poziomie twardości mogą skuteczne wysuszyć skórę, przez co konieczne będzie stosowanie wielu balsamów i odżywek. Włosy natomiast o wiele częściej się przetłuszczają, ponieważ twarda woda spłukuje z nich wszystkie wartościowe składniki kosmetyków, zanim te zdążą się wchłonąć. Rozwiązać te problemy może jedynie zmiękczacz wody, który skutecznie pozbawi ją niekorzystnie działających związków.

Co jeszcze daje instalacja zmiękczacza wody?

Zmiękczacze wody mogą również zapewnić lepszy smak przygotowanych napojów i potraw. Przy użytkowaniu wody twardej, mogą być one bardziej zawiesiste i tracą swoje aromaty. Po ugotowaniu i wystygnięciu, na warzywach pojawić mogą się charakterystyczne przebarwienia, przez co jedzenie wygląda mniej apetycznie. Zmiękczanie wody chroni również urządzenia AGD przed awariami, np. spowodowanymi osadzaniem się kamienia na ich elementach grzewczych. Ponieważ mają one częsty kontakt z wodą, osad może wywoływać liczne uszkodzenia oraz obniżyć wydajność sprzętu.

Znajdź swój zmiękczacz wody na https://www.krainawody.pl/8-zmiekczacze

Kamień w instalacjach – problem wielu gospodarstw domowych

Kamień odkłada się również w innych miejscach, na przykład na instalacjach. W dużym stopniu wpływa na występowanie rozmaitych problemów z ich niedrożnością, przez co wymagają kosztownej wymiany. Osad gromadzi się także na armaturze łazienkowej oraz kuchennej, przez co szpeci ich wygląd. Jest również bardzo trudny do usunięcia, a w niedługim czasie może pojawić się znowu. Wymaga to również korzystania z większej ilości środków czyszczących i detergentów, co negatywnie odbija się na środowisku naturalnym. Również pranie po płukaniu w twardej wodzie jest nieprzyjemne w dotyku i bardzo szorstkie. Tkaniny tracą swoje naturalne właściwości, przez co problemy z osadzaniem się kamienia na elementach konstrukcyjnych pralki wywołują kolejne problemy.