Czy zastanawiałeś się kiedyś, co się dzieje z Twoim urządzeniem filtracyjnym przez wszystkie lata użytkowania? Czy wiedziałeś, że filtry wody potrzebują konserwacji, aby działać tak samo wydajnie przez cały czas? Jak o nie dbać, by służyły jak najdłużej?

Warto zacząć od dobrego przykładu z życia codziennego. Teoretycznie żaden właściciel samochodu nie musi wymieniać filtrów paliwa, a jednak robi to, aby pojazd służył bezawaryjnie tak długo, jak to tylko możliwe.

Podobnie jest z urządzeniami do uzdatniania wody. Trzeba o nie zadbać, by przynosiły oczekiwane efekty.

Na szczęście proces pielęgnacji urządzenia do filtracji wody wcale nie musi być zajmujący. Z nowymi produktami polskiej marki Ecoperla konserwacja jest szybka, tania i co najważniejsze, w pełni skuteczna.

Co nowego w ofercie polskiej marki Ecoperla?

Od września w dobrych sklepach stacjonarnych i internetowych można dostać dwa preparaty o wydajnym działaniu – Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter.

Pierwszy z nich jest przeznaczony do zmiękczaczy wody pochodzących od różnych producentów. Jego głównym zadaniem jest likwidacja metali ciężkich ze złoża. Już przy ilości 0,05 mg Fe/l żelazo, mangan i inne substancje zaczynają odkładać się na żywicy zmniejszając jej wydajność.

Z kolei Ecoperla Antibacter to płyn dezynfekujący, który można zastosować przy każdym typie urządzenia filtracyjnego. Zazwyczaj stosuje się go profilaktycznie, aby na złożu lub wewnątrz urządzenia nie dochodziło do rozwoju mikroorganizmów. Warto go zastosować natychmiast przy niewielkim skażeniu bakteriologicznym, jednak przy większych problemach najlepiej skontaktować się z ekspertem w celu podjęcia odpowiednich kroków.

Jak stosować preparaty?

Oba preparaty wystarczy zastosować w celach konserwacyjnych raz na rok.

Ich użycie jest bardzo proste i nie wymaga wcześniejszego odmierzania. W większości przypadków wystarczy wlać całą zawartość buteleczki do urządzenia filtracyjnego, odczekać chwilę i dokładnie przepłukać filtr wodą. To wszystko!

Jeśli chodzi o cenę obu preparatów, to wynosi ona około 25-35 złotych, a więc w przeliczeniu dosłownie kilka złotych na miesiąc, a to niewiele w stosunku do wymiany złoża czy możliwości korzystania z w pełni higienicznie przefiltrowanej wody.