Zastanawiasz się jak właściwie nawadniać swój organizm, ale przy okazji nie wytwarzać tak dużej ilości odpadów? Do tej pory wykorzystywałeś wodę w plastikowych butelkach jednorazowych, jednak chcesz powiedzieć stanowcze stop tym działaniom i poszukać sposobu na bycie bardziej eko? Oto nasze rozwiązanie – butelka wielokrotnego użytku Ecoperla Ecobott, dzięki której ulubiony napój będziesz mógł mieć zawsze przy sobie, a przy tym zadbasz o środowisko!

Ekologia i nawodnienie idą w parze!

Chcemy zadbać o siebie. W związku z tym coraz więcej z nas podejmuje decyzję o rozpoczęciu biegania bądź innej aktywności fizycznej, zmianie diety oraz zamianie kolorowych, kalorycznych napojów na zdrowsze, lepsze dla organizmu. Wybieramy więc wodę. Dzięki niej organizm jest uwalniany od toksyn, metabolizm zachodzi prawidłowo, temperatura jest właściwie regulowana, czujemy się wypoczęci i skoncentrowani, a stan skóry i włosów można uznać za nienaganny.

Niestety, woda pochodząca z kranu nie zawsze nam smakuje. Zdarza się, że mamy tez do niej inne obiekcje. W związku z tym dość często wybieramy wodę w butelkach, plastikowych, jednorazowych. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się to być wygodnym rozwiązaniem, które ma sens, w rzeczywistości niekoniecznie tak jest. Przede wszystkim ze względu na fakt, że sporo za taką wodę przepłacamy. Zazwyczaj największą część ceny stanowi sama produkcja butelki i jej marketing, a nie napój. Przepłacamy i to sporo. Poza tym sama produkcja butelki to spory koszt nie tylko finansowy, ale i środowiskowy. To powoduje spory ślad środowiskowy, czyli duże zużycie wody i energii, pojawienie się sporych ilości dwutlenku węgla w atmosferze. Ponadto plastik jest wytwarzany z surowca nieodnawialnego, czyli z ropy naftowej. Już samo wytworzenie powoduje więc wiele strat dla ekosystemu. Z utylizacją jednak jest podobny problem. Choć coraz większa ilość jest poddawana recyklingowi, to i tak znaczna większość zwyczajnie zalega na wysypiskach, rozkładając się tam latami. A przecież nie musimy się do tego przyczyniać!

Czym zastąpić wodę butelkowaną?

W domu możemy oczywiście zastosować filtr kuchenny. Do wyboru jest ultrafiltracja bądź odwrócona osmoza. To dokładne urządzenia, które usuwają z wody między innymi: metale ciężkie, chlor i jego pochodne, bakterie, wirusy. Sprawiają, że woda ma odpowiedni smak i zapach. Do tego mamy do niej dostęp w każdej chwili, w każdych ilościach. Filtry kuchenne wymagają jedynie regularnej wymiany wkładów na nowe w celu utrzymania efektów i higieny filtracji wody.

Poza domem również możemy zadbać o nawodnienie w ekologicznym stylu! Wystarczy wybrać butelkę wielokrotnego użytku zamiast wody w jednorazowych butelkach. Wybór jest naprawdę duży, a te gadżety wytwarzane z różnych materiałów, z różnymi wzorami. To sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. My jednak chcielibyśmy zaproponować Wam coś naprawdę wyjątkowego! Butelkę, która została wytworzona w pełni w zgodzie z naturą! Oto Ecoperla Ecobott!

Ecoperla Ecobott – ekologiczna butelka!

Ecoperla Ecobott jest butelką o pojemności 500 ml produkowaną na terenie Europy. Jej wygląd, wymiary i lekkość sprawiają, że zabierzesz ją ze sobą wszędzie, gdzie tylko będziesz potrzebować. Możesz ją wziąć do pracy, na trening, bieganie, spacer, wycieczkę, na zakupy – wszędzie sprawdzi się tak samo dobrze. Nie zajmuje wiele miejsca, więc bez przeszkód zmieści się w plecaku czy torbie. Producent dołączył do niej karabińczyk, dzięki czemu istnieje też możliwość przypięcia butelki. Jej wymiary sprawiają, że idealnie wpasowuje się w miejsce na bidon w rowerze lub kubek w samochodzie. Jest poręczna i nie wyślizguje się podczas spożywania napoju.

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott posiada dwa otwory, przez które można wlewać i pić napoje o różnej gęstości. Oczywiście najbardziej rekomendowanym napojem jest woda filtrowana lub z kranu, jednak bez problemu wewnątrz możemy przechowywać także soki owocowe, smoothie, shake, napoje białkowe, mrożone herbaty. Do środka można dodać kostki lodu, owoce, zioła – ogranicza nas tylko wyobraźnia i preferencje. Producent przyznaje, że lepiej unikać wlewania napojów gorących i gazowanych ze względu na możliwość odkształcenia materiału. Ecoperla Ecobott można używać jako shakera!

Czyszczenie butelki z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott jest równie łatwe co jej użytkowanie! Świetnie sprawdza się do mycia w zmywarce, ale ręczne czyszczenie też nie jest trudne. Butelkę z łatwością można rozłożyć i złożyć.

Przyjazna dla zdrowia

Bardzo ważną informacją, z pewnością wartą podkreślenia jest fakt, że butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott jest wolna od BPA oraz innych substancji toksycznych. Do napoju nie będzie wydzielał się mikroplastik, a smak i zapach pozostaną takie, jak zaraz po napełnieniu butelki, ponieważ tworzywo nie oddziałuje na napój znajdujący się wewnątrz.

To wszystko bardzo ważne informacje i moc argumentów za wyborem Ecoperla Ecobott na swoją butelkę wielorazową, jednak największe wrażenie robi sam proces jej wytwarzania!

Jak powstaje Ecoperla Ecobott?

Ecoperla Ecobott jest produkowana z trzciny cukrowej! Tak dokładnie powstaje z bagasse, czyli miazgi łodyg, które pozostają po produkcji cukru. W ramach obróbki powstaje trwały materiał zwany zielonym polietylenem. Jest w pełni biodegradowalny i możliwy w 100% do recyklingu. Produkcja i utylizacja pochłaniają możliwie najniższe ilości wody i energii, natomiast to, że trzcina cukrowa pochłania w fazie wzrostu dwutlenek węgla ostatecznie przekłada się na praktycznie ujemny ślad węglowy. Ecoperla Ecobott można więc uznać za prawdziwie ekologiczne cacko!

Przeczytaj recenzję: https://www.krainawody.pl/blog/news/ecoperla-ecobott-prawdziwie-ekologiczna-butelka-dostepna-w-polsce

Wybierz mądrze!

Właściwe nawodnienie jest bardzo ważną kwestią, jednak należy pamiętać także o tym, by w tym procesie nie niszczyć środowiska i nie dawać tego odczuć środowisku. Ecoperla Ecobott z pewnością jest produktem, który godzi obie kwestie! Koniecznie weź go pod uwagę przy poszukiwaniu swojej butelki wielokrotnego użytku!