Lampy bakteriobójcze przeznaczone do uzdatniania wody generują światło ultrafioletowe, wykazujące zdolność do zabijania bakterii o natężeniu znacznie wyższym, niż światło słoneczne. Praktycznie wszystkie lampy bakteriobójcze UV wytwarzają światło o optymalnej długości fali, sięgającej 245 nanometrów. Pasmo to jest niezwykle skuteczne w pozbywaniu się z wody najgroźniejszych mikroorganizmów.

Oczyszczanie wody promieniami UV

Zwykle lampa bakteriobójcza jest elementem systemu oczyszczania wody, w którym stosowane są również inne urządzenia i metody filtrujące. Światło ultrafioletowe jest w stanie usunąć jedynie wirusy, bakterie, grzyby, glony oraz cysty. Nie ma jednak wpływu na obecność w wodzie metali ciężkich, chloru, lotnych związków organicznych czy innych chemicznych zanieczyszczeń. Lampy bakteriobójcze stosowane są w np. w akwenach wodnych wodnych, parkach, oczkach, basenach czy fontannach.

Nie wiesz jaką lampę wybrać? Wejdź na https://www.klarsan.pl/dom/lampy-bakteriobojcze/

Efektywna filtracja wody

Sterylizacja wody za pomocą światła UV jest bardzo efektywnym pod względem finansowym rozwiązaniem. Jego zaletą jest również fakt, że w procesie dezynfekcji nie są wprowadzane do wody żadne substancje chemiczne i półprodukty. Żadnej zmianie nie ulegają także poszczególne właściwości wody, takie jak na przykład jej smak czy zapach.