Posiadanie czystej wody z własnego ujęcia, to marzenie wielu posiadaczy domów wolnostojących. Czerpanie wody ze studni, może wiązać się ze skażeniem jej bakteriami, metalami ciężkimi czy innymi związkami organicznymi.

Najlepszym rozwiązaniem na takie problemy są urządzenia do uzdatniania wody, zamontowane w małych gospodarstwach domowy.

Jednym z takich urządzeń jest odżelaziacz wody. Możemy nieraz zaobserwować, że woda płynąca z kranu ma dziwny, brązowawy kolor. Pozostawia też zacieki i osad na wannach, armaturach czy zlewach. Są to obecne w wodzie związki żelaza, które dostają się do wody ze skorodowanych rur kanalizacyjnych. Odżelaziacz ma postać zbiornika ze stali nierdzewnej, z zamontowanymi wewnątrz filtrami. Jego zadanie to napowietrzenie wody w wyniku czego związki żelaza zbijają się w większe kawałki i dzięki temu są wychwytywane przez filtry.

Stacje wielofunkcyjne na problemy z wodą

Podobnie działa stacja wielofunkcyjna, która oprócz filtrów wyłapujących szkodliwy mangan, amoniak czy inne ciężkie zanieczyszczenia, dodatkowo reguluje stopień twardości wody.

Gdy woda jest oczyszczona z grubszych zanieczyszczeń, ale nie ma pewności że jest czysta biologicznie, idealnym urządzeniem będzie lampa bakteriobójcza.

Lampy bakteriobójcze na bakterie w wodzie

To urządzenie, emitujące silne promieniowanie UV zabija wszystkie drobnoustroje, jest nieszkodliwe dla ludzi i zwierząt, łatwe w użyciu i serwisowaniu.

Znakomicie odkaża wodę, uzdatniając ją do picia.