Uzdatnianie wody dla wielu ludzi w dzisiejszych czasach staje się obowiązkiem. Ujęcia coraz częściej są zanieczyszczone i nie ma innej możliwości czerpania. Z pomocą może przyjść belgijska firma Cintropur, specjalizująca się w produkcji i dystrybucji urządzeń do uzdatniania wody. Oferta podzielona jest na wkłady i filtry. Wszystkie posiadają potrzebne atesty.

Filtry Cintropur

Filtry tej firmy skierowane są zarówno do domu, jak i przemysłu. Wyróżniają się budową – umieszczona wirówka w głowicy sprawia, że zanieczyszczenia są strącane na dno. Dzięki temu wymiana filtra nie jest tak częstą koniecznością. Pierwsze dodatkowo mogą przyjmować różne właściwości w zależności od zamocowanego wkładu. Chodzi głównie o rodzaj mechanicznych zanieczyszczeń, jakie ma on usuwać. Filtr można zamocować przykładowo przed stacją uzdatniania wody. Seria przemysłowa z kolei znajdzie zastosowanie w szkołach, restauracjach, a nawet dużych zakładach. Lampy UV mają typowe działanie bakteriobójcze.

Wkłady Cintropur

Wkłady nakłada się na specjalny naciągający nośnik, który je rozciąga, zwiększając tym samym powierzchnię filtrującą. Cintropur w swojej ofercie ma też węgiel aktywny. Wykorzystuje się go do filtrów w wersji TE lub puszki CTN.