Wiele osób zdaje się zupełnie nie być świadomymi tego, jak wielkim zagrożeniem jest zanieczyszczona woda. Nie tylko sieje ona zniszczenie w łazience zmuszając nas do wymiany armatury, ale również może być przyczyną różnego rodzaju schorzeń.

Najgroźniejsze zanieczyszczenie

Za najgroźniejsze zanieczyszczenie należy uznać metale ciężkie, które czasami pojawiają się w wodzie w bardzo dużym stężeniu. W takim przypadku żelazo jest widoczne i nie jest potrzebne szczegółowe badanie wody, aby wiedzieć, że odżelaziacz wody jest absolutnie niezbędny.

Jak działają tradycyjne odżelaziacze wody?

Najzwyklejsze odżelaziacze wody działają praktycznie identycznie. Niemniej jednak, wbrew pozorom nie są one tak samo skuteczne. Przede wszystkim, aby usuwanie żelaza było możliwe, trzeba je najpierw oddzielić od cząsteczek wody. W gospodarstwach domowych używa się do tego tlenu. Jak się okazuje, wiąże się on z żelazem w bardzo łatwy sposób. Jeśli chodzi jednak o odżelaziacze wody w przemyśle, tlen w ogóle nie znajduje zastosowania. W tym przypadku do wiązania używa się chloru. Teoretycznie, w gospodarstwach domowych także można by było wykorzystać chlor. Jak się jednak okazuje, po wprowadzeniu go do wody powstają w niej pewne związki, które są zagrożeniem dla człowieka. Potrzebna byłaby więc kolejna filtracja przy użyciu złoża węglowego, zanim człowiek mógłby skorzystać z takiej wody.

Wydajne odżelaziacze wody znajdziesz na https://www.ultrafiltracja.pl/pl/c/Odzelaziacze/74

Ecoperla – najlepsze odżelaziacze

Za jeden ze zdecydowanie najbardziej godny polecenia uznać należy odżelaziacz wody polskiej marki Ecoperla. Warto jednak zauważyć, ze jest kilka modeli tego typu odżelaziaczy. Celem wszystkich jest usuwanie żelaza z wody, a różnią się właściwie tylko wielkością. Niemniej jednak, wielkość determinuje również wydajność. Rzecz jasna, im większy odżelaziacz wody tym większa jest jego wydajność.

Eksperci polskiej marki Ecoperla dbają również o zadowolenie i wsparcie techniczne swoich Klientów. Odżelaziacze wody Ecoperla są objęte aż 10-letnią gwarancją! Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze odpowiedniego urządzenia filtracyjnego do swojego domu.