Strona główna » Blog » Czym właściwie jest kamień w wodzie i czy może świadczyć o jej zanieczyszczeniu?

twarda woda w domu

Czym właściwie jest kamień w wodzie i czy może świadczyć o jej zanieczyszczeniu?

Kamień w wodzie to nic innego, jak strącone związki magnezu i wapnia. W czasie podgrzewania wody tworzą wapienny osad. Dlatego w kabinie prysznicowej, na powierzchni umywalki lub wanny zaczynają występować białe plamy.

Minerały są pożądane tylko w przypadku wody pitnej. Dla celów ekonomicznych sole magnezu i wapnia są całkowicie zbędne w wodzie. Niestety, twardość wody wynikająca z ich obecności jest zjawiskiem bardzo powszechnym. Aby się go pozbyć, należy przeprowadzić skuteczne zmiękczanie wody. Swój udział mają w tym profesjonalne zmiękczacze, na przykład te oferowane przez polską markę Ecoperla. Przeczytaj o nich więcej na https://www.ultrafiltracja.pl/pl/c/Zmiekczacze/69

Twarda woda to cała gama problemów

Zbyt twarda woda może powodować wiele problemów w gospodarstwach domowych i przemyśle. Codziennie kamień wytrącający się w wodzie twardej, powoduje obecność osadów na armaturach. Może się też znajdować w zmywarce, pralce, żelazku, czajniku lub innym urządzeniu, które korzysta z intensywnej wody użytkowej. Rozwiązaniem problemu wystąpienia kamienia może być zmiękczenie wody. Dopóki szlam nie jest w stanie ostatecznie uszkodzić szalki, często prowadzi to do wielu kosztownych awarii w urządzeniach gospodarstwa domowego. Odpowiedni zmiękczacz wody jest w stanie zapobiec skróceniu trwałości tych urządzeń.

Uważaj na instalacje w domu. Twarda woda może je uszkadzać

Kamień strącający się w twardej wodzie znacząco redukuje wydajność kotłów centralnego ogrzewania. Zmiękczacze wody mają za zadanie oszczędzać energię, która w przypadku złóż wapieni jest nadmiernie eksploatowana i marnowana. Oprócz odpowiedniego środka zmiękczającego można zastosować inne metody zmniejszania twardości wody w środowisku domowym. Można na przykład wybrać specjalne dzbany do filtracji wody. Mają wiele wad, ponieważ ich wydajność jest stosunkowo niewielka, a czas oczekiwania na filtrowanie kilku litrów wody jest niestety bardzo długi. Dlatego lepszym rozwiązaniem są sprawdzone zmiękczacze Ecoperla.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.