Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele z substancji, które znajdują się w wodzie pitej każdego dnia, ma negatywny wpływ na nasze zdrowie, działanie urządzeń domowych czy na kondycję instalacji. W momencie, gdy dowiadujemy się, jak rozpuszczone w wodzie sole wapnia i magnezu przyczyniają się do twardości wody, zaczynamy zastanawiać się na czym polega zmiękczanie wody.

Zmiękczacze wody i ich działanie opiera się na procesie zamiany jonów pierwiastków, które powodują jej twardość, na jony neutralne. Podczas przepływu wody przez jonowymienne złoże, w które jest zaopatrzony zmiękczacz wody, zachodzi zamiana jonów magnezu i wapnia na jony sodu.

Nowoczesne zmiękczacze wody pozwalają zaoszczędzić pieniędzy na wielu poziomach. Przede wszystkim zmiękczacze wody przedłużą żywotność naszych urządzeń gospodarstwa domowego oraz pomogą w utrzymaniu armatury w czystości. W dalszej perspektywie zadbają również o kondycję ludzkiego organizmu.

Zmiękczanie wody zagwarantuje nam i naszej rodzinie czystą wodę nie tylko do picia i przygotowywania posiłków, ale również do kąpieli czy zmywania, co jest równie ważne. Niejednokrotnie problemy skórne, na które się skarżymy, nie wynikają z niewłaściwego odżywiania czy pielęgnacji, ale właśnie z twardości wody.