Kupując filtry do wody powinniśmy się kierować nie tylko ceną, ale również tym, jak skuteczne jest uzdatnianie wody przez dany filtr. Poszczególne filtry do wody wykorzystują różne substancje i materiały do oczyszczania wody. Choć wielu może to zdziwić, niektóre filtry oczyszczają wodę poprzez wykorzystanie pewnych właściwości węgla aktywnego.

Filtry węglowe

Tego rodzaju filtry do wody używane są w całym kraju. Mogłoby się wydawać, iż popularne będą tylko w miejscach, gdzie istnieją kopalnie, Jednak nic bardziej mylnego. Również w takich miastach jak Gdynia, czy Sopot można spotkać wiele gospodarstw domowych czy przedsiębiorstw, które wykorzystują węgiel do oczyszczania wody. W Gdyni najpopularniejsze są filtry do wody wykorzystujące węgiel kokosowy. Uważa się, iż z wszystkich rodzajów węgla aktywnego, węgiel kokosowy jest najlepszy, jeśli chodzi o oczyszczanie wody. Ponadto, węgiel aktywny można rozróżnić na węgiel granulowany oraz sprasowany. Różnią się one znacząco. Węgiel granulowany cechuje się tym, iż skutecznie usuwa chlor z wody. Natomiast z węgla sprasowane warto korzystać w sytuacji, gdy w naszej wodzie znajduje się wiele zanieczyszczeń o dużym rozmiarze, czyli tak zwanych zanieczyszczeń mechanicznych.

Metoda węgla aktywnego stosowana jest w pojedynczych filtrach, jak też całych systemach filtracyjnych. Na stronie https://www.zestudni.pl/ dowiesz się, jak działają takie filtry i gdzie najlepiej je zastosować.