Czysta, miękka woda to gwarancja zdrowia i bezpieczeństwa. Kiedy minerałów jest w wodzie za dużo, ta kwalifikowana jest tako twarda, ponieważ znacznie utrudnia nam codzienne funkcjonowanie. Szybciej traci świeżość, osadza się na kaflach i sprzęcie w kuchni i w łazience, niekorzystnie wpływa na jakość pranych ubrań, powodując ich sztywnienie. Żeby przywrócić wysoką jakość wody, konieczny jest montaż zmiękczacza wody.

Jak działa zmiękczacz wody?

Jeśli woda jest twarda, wymaga znacznych ilości środków zmiękczających w trakcie prania, ponieważ sprawia, że ubrania są nieprzyjemne w dotyku i szorstkie. Twarda woda osadza się także na armaturze i sprzęcie AGD, skutkując nieestetycznym, trudnym do usunięcia osadem – to wytrącające się z wody związki mineralne. Zmiękczacz filtruje wodę i usuwa z niej nadmiar minerałów, dzięki czemu zwiększa komfort naszego codziennego życia.

Jaki model zmiękczacza do wody wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele zmiękczaczy, jednym z najbardziej cenionych i niezawodnych modeli jest zmiękczacz wody polskiej marki Ecoperla Slimline 24. To filtr, który doskonale radzi sobie z usuwaniem nadmiaru minerałów, a przy tym jest bardzo ekonomiczny. Dzięki Ecoperla Slimline 24 woda jest czysta i ma przyjemny zapach, doskonale smakuje i nie niszczy sprzętu domowego.