Kiedy już zdajemy sobie sprawę z tego, że z woda jest coś nie tak i wiemy, jak ważna jest analiza wody to połowa sukcesu! W artykule podpowiadamy, jak przygotować próbkę wody do badania.

Obecnie na polskim rynku jest wiele firm zajmujących się przeprowadzaniem kompleksowych analiz wody. Oprócz tego zajmują się tym także zakłady sanepidu. Bez problemu można znaleźć coś dla siebie w odpowiedniej cenie. Firmą, którą najczęściej polecają użytkownicy forów internetowych jest ogólnopolska firma Klarsan zajmująca się doradztwem w dziedzinie uzdatniania wody do gospodarstw domowych i przemysłu. Więcej o ich działalności można przeczytać na stronie: https://www.klarsan.pl/uslugi/analiza-wody/.

W tej chwili nie trzeba nawet wychodzić z domu, by zlecić badanie. Próbkę wody można przekazać przez kuriera. Zimna woda z wybranego ujęcia powinna zostać nalana do 1,5 litrowej butelki po wodzie mineralnej lub źródlanej. Pojemnik należy wypełnić całkowicie i zadbać o to, by w środku nie znajdowało się powietrze. Jest to możliwe dzięki lekkiemu ściśnięciu butelki i zakręceniu jej. Trzeba pamiętać, że nie można wykorzystać butelki po kolorowych napojach, a nawet wodzie smakowej. Nawet po ich przepłukaniu w środku mogą znajdować się substancje, które mają wpływ na wynik analizy wody.

Tak przygotowaną butelkę należy spakować w pojemnik, do którego nie przedostaje się światło. Większość klientów przesyła próbki w pudełkach po butach.

Na wyniki badania wody nie trzeba czekać długo. Z pewnością pomogą one dokładnie określić źródło problemu i ułatwić wybór środka do jego likwidacji.