W każdej kuchni musi znaleźć się kilka przedmiotów, które są dosłownie niezbędne. Niektóre z nich są oczywiste dla każdego, więc nie warto o nich wspominać. Inne natomiast, jak filtry do wody, nie dla każdego są oczywiste.

Filtry do wody – po co?

Niezależnie od miasta w jakim mieszkamy, możemy być pewni, że uzdatnianie wody przez przedsiębiorstwo miejskie nie zapewnia nam maksymalnie czystej i zdrowej wody. Zanieczyszczenia przedostają się do każdej wody. Czy mieszkamy w nadmorskim mieście, jak Gdynia, czy w górskim mieście jak Zakopane, filtry do wody okazują się potrzebne, ponieważ niezależnie od źródła wody w kranach, jest ona pełna różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Dlaczego uzdatnianie wody jest tak ważne?

W wodzie mogą znajdować się dziesiątki rodzajów zanieczyszczeń. Co prawda, część z nich nie jest szczególnie groźna dla człowieka, jednak niektóre mogą poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu. Jeśli w wodzie, którą pijemy znajdują się groźne mikroorganizmy, możemy poważnie się zatruć. Najgorzej, że w przypadku zatrucia wodą z kranu, bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z przyczyny naszego cierpienia. Mało kto kojarzy wymioty czy nudności z piciem zanieczyszczonej wody prosto z kranu.