Zakwaszenie organizmu to dość poważny problem, z którym w dzisiejszych czasach mierzy się coraz więcej osób. Zakwaszenie może prowadzić do groźnych chorób mięśni, stawów,  a także narządów wewnętrznych. Na szczęście istnieją sposoby, by sobie z tym poradzić. Oto najważniejsze z nich.

Woda żywa

Zbawienny wpływ na równowagę kwasowo-zasadową ma tak zwana woda żywa. Jest to woda, która na przykład przy pomocy jonizatora posiada podwyższoną wartość pH. Jednak woda alkaliczna jest również możliwa do uzyskania między innymi przy pomocy specjalnego wkładu rewitalizującego polskiej marki Ecoperla Elixir, który może być stosowany w prawie wszystkich dostępnych na rynku urządzeniach do filtrowania wody. Potrafi on podnieść pH nawet do zadziwiającej wartości 9,5.

Właściwa dieta i tryb życia

Zbawienny wpływ ma również właściwa dieta i odpowiedni tryb życia. Przede wszystkim warto zrezygnować z takich produktów jak alkohol, kawa, produkty pochodzenia zwierzęcego, szczególnie mięso, oraz wysoce przetworzona żywność i pełna różnych konserwantów. Zamiast tego należy włączyć do swojego jadłospisu dużą ilość świeżych owoców i warzyw. Korzystny wpływ będą miały również kasza jaglana, kasza gryczana, migdały oraz mleko.