Jeśli wypadanie włosów nie jest spowodowane stresem, chorobą lub brakiem witamin, warto zastanowić się, czy problemem nie jest twarda woda. Ma ona szkodliwe działanie zarówno na włosy, jak i na skórę głowy.

Przyczynia się do ich nadmiernego przesuszenia, może powodować też łupież i podrażnienie. Obecne w wodzie jony wapnia i magnezu utrudniają dokładne mycie włosów oraz spłukiwanie kosmetyków pielęgnacyjnych. Ich pozostałości osłabiają cebulki włosowe, co może powodować ich wypadanie. Przyczyniać się do tego może również nadmierne stosowanie kosmetyków stylizacyjnych, których twarda woda nie usuwa w całości.

Zmiękczacz wody receptą na zadbane włosy

Pomóc może zmiękczacz wody, np. polskiej marki z serii Ecoperla Softower, który likwiduje jony magnezu oraz wapnia, powodujące wysoki poziom twardości wody. Jest też w stanie wykryć i wyeliminować mangan i żelazo obecne w wodzie w niewielkich ilościach.

Produkt ten wyróżnia się użyciem wysokiej jakości komponentów, pochodzących od znanych i cenionych producentów. Złoże filtracyjne zastosowane w Ecoperla Softower to monosferyczna żywica jonowymienna najwyższej klasy z żywotnością do 10 lat. Jego regeneracja wykorzystuje przepływ przeciwprądowy Up-Flow, co jest niezwykle ekonomiczne. Pozwala to na oszczędzanie wody oraz soli regeneracyjnej. Dodatkową zaletą jest bezawaryjna głowica sterująca.

Eksperci polskiej marki Ecoperla dbają również o zadowolenie i wsparcie techniczne swoich Klientów! Zmiękczacze wody z serii Ecoperla Softower są objęte aż 10-letnią gwarancją! Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze odpowiedniego urządzenia filtracyjnego do swojego domu.