”Tysiące ludzi żyło bez miłości, ale żaden nie przeżył bez wody”. Woda jest podstawowym składnikiem niezbędnym do życia. W dzisiejszych czasach musi bardzo uważać na to co spożywamy ponieważ mamy bardzo bogatą ofertę produktów o niskiej wartości dla naszego organizmu. Problem ten nie omija wody. Oferują nam wodę, która wcale nie jest dla nas dobra a picie jej nie jest najlepszym pomysłem.

Woda alkaliczna to zupełnie inna propozycja wśród wód pitnych. Charakteryzuje ją dość wysoki współczynnik pH, który pozwala na zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Warto podkreślić, że brak tej równowagi powoduje wiele nieprzyjemnych skutków – czujemy się znacznie gorzej, bardziej zmęczeni, ospali. Często jest on również przyczyną poważnych chorób.

Co ważne, żywa woda jest całkiem łatwa do zdobycia i wcale nie trzeba jej kupować. Wystarczy zainteresować się urządzeniami wykorzystującymi proces elektrolizy. Jonizatory wody, bo o nich mowa, poddają wodę działaniu prądu elektrycznego o niskim napięciu. W ten sposób rozpuszczone w niej minerały przyciągane są do elektrody dodatniej bądź ujemnej, w zależności od ich ładunku elektrycznego. W ten sposób woda rozdzielana jest na kwaśną i alkaliczną.

Oprócz tego dobrym sposobem na uzyskanie wody alkalicznej jest system odwróconej osmozy polskiej marki Ecoperla Rosa z wkładem rewitalizującym wodę Ecoperla Elixir. Woda nie tylko zyskuje wysokie pH, ale jest wzbogacana w duże ilości magnezu istotnego dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Więcej o prawidłowym spożywaniu wody alkalicznej można znaleźć na http://www.vitalogy.pl/zdrowy-styl-zycia,zdrowe-odzywianie,1463,zakwaszenie-organizmu-jak-sie-przed-nim-skutecznie-ochronic.htm