Strona główna » Blog » Lampy bakteriobójcze – sposób na bakterie

Filtracja wody z lampą bakteriobójczą

Lampy bakteriobójcze – sposób na bakterie

Lampy bakteriobójcze przeznaczone do uzdatniania wody generują światło ultrafioletowe, wykazujące zdolność do zabijania bakterii o natężeniu znacznie wyższym, niż światło słoneczne. Praktycznie wszystkie lampy bakteriobójcze UV wytwarzają światło o optymalnej długości fali, sięgającej 245 nanometrów. Pasmo to jest niezwykle skuteczne w pozbywaniu się z wody najgroźniejszych mikroorganizmów.

Oczyszczanie wody promieniami UV

Zwykle lampa bakteriobójcza jest elementem systemu oczyszczania wody, w którym stosowane są również inne urządzenia i metody filtrujące. Światło ultrafioletowe jest w stanie usunąć jedynie wirusy, bakterie, grzyby, glony oraz cysty. Nie ma jednak wpływu na obecność w wodzie metali ciężkich, chloru, lotnych związków organicznych czy innych chemicznych zanieczyszczeń. Lampy bakteriobójcze stosowane są w np. w akwenach wodnych wodnych, parkach, oczkach, basenach czy fontannach.

Nie wiesz jaką lampę wybrać? Wejdź na https://www.klarsan.pl/dom/lampy-bakteriobojcze/

Efektywna filtracja wody

Sterylizacja wody za pomocą światła UV jest bardzo efektywnym pod względem finansowym rozwiązaniem. Jego zaletą jest również fakt, że w procesie dezynfekcji nie są wprowadzane do wody żadne substancje chemiczne i półprodukty. Żadnej zmianie nie ulegają także poszczególne właściwości wody, takie jak na przykład jej smak czy zapach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.