Zmiękczacze wody występują w bardzo wielu modelach i rozmiarach, każdy może więc dobrać urządzenie pod względem wielkości swojego domu oraz tego, ile litrów wody zużywamy na co dzień. Zobacz, co jest do wyboru?

Popularne zmiękczacze wody

Obecnie coraz więcej osób pyta o nowoczesny i wydajny zmiękczacz wody polskiej marki z serii Ecoperla Slimline, który zarówno dzięki gabarytom jak i skuteczności znajdzie miejsce w wielu polskich domach.

Jeśli jednak wybierasz inne urządzenie, na początek sprawdź stopień twardości wody – to głównie od tego parametru zależy ostateczny dobór urządzenia.

Tutaj https://www.zestudni.pl/zmiekczacze-wody/ pokazano najpopularniejsze urządzenia zmiękczające wodę.

Sprzedawca na pewno będzie pytał nas również o natężenie przepływu wody w naszym domu. Na podstawie tych dwóch informacji, zaproponuje kilka modeli zmiękczaczy wody, które sprawdzą się przy naszej instalacji.

Zmiękczacze wody – co jest do wyboru?

Możemy wybierać spośród dwóch głównych typów zmiękczaczy – kompaktowych oraz dwuelementowych. Te pierwsze zazwyczaj montuje się w jednorodzinnych domach, ponieważ charakteryzują się niewielkimi gabarytami oraz atrakcyjnym wyglądem zewnętrznym.

Zmiękczacz wody dwuelementowy nie jest już tak estetyczny, ponieważ liczy się bardziej jego funkcjonalność i wydajność pracy – urządzenie takie montuje się zwykle poza zasięgiem wzroku, w piwnicach lub w garażach dużych domów jednorodzinnych, domów wielorodzinnych, pensjonatów, hoteli.

Filtracja mechaniczna przed zmiękczaczem wody

Pamiętajmy, przed zamontowaniem zmiękczacza wody, że powinniśmy posiadać w domu również filtr mechaniczny – do zmiękczacza nie mogą się bowiem dostać cząstki piasku lub żwiru. To mogłoby powodować uszkodzenie urządzenia. O tym zdaje się zapominać wielu użytkowników. Dopiero po zamontowaniu filtra można myśleć o poprawnym i bezawaryjnym użytkowaniu zmiękczacza wody.