Strona główna » Blog » Woda bez bakterii z pewnego źródła

dezynfekcja wody za pomocą promieniowania UV

Woda bez bakterii z pewnego źródła

Bardzo często walka z bakteriami stanowi nasz cel. Mamy bowiem świadomość, że większość z nich jest chorobotwórcza, a tym samym nasz organizm zdecydowanie lepiej poradzi sobie bez nich. Dlatego też większość z nas ma świadomość faktu, że bakterie w wodzie mogą sprawić, że poczujemy się gorzej, a nawet rozchorujemy.  

Niepewne źródło wody

Wszyscy wiemy też, że nie powinno się pić wody z niepewnego źródła. Czy jednak choćby obecne na większości wsi studnie można uznać za sprawdzone źródło? Każdy przypadek jest oczywiście inny, niektóre studnie są naprawdę głębokie i połączone z czystym źródłem wody, nigdy jednak nie mamy pewności, czy akurat z jakiegoś powodu nie dostały się tam zanieczyszczenia. Dlatego też sterylizacja wody ze studni w większości przypadków powinna być standardowym zabiegiem stosowanym zanim zaczniemy wykorzystywać tę wodę do celów spożywczych, a nawet gospodarczych. Sterylizacja wykorzystująca promieniowanie UV na szczęście jest bardzo szybka i efektywna, nie wymaga więc ani zbyt dużo czasu, ani zbyt dużego nakładu pracy ze strony ludzi.

Więcej informacji o lampach bakteriobójczych znajdziesz na https://www.krainawody.pl/6-lampy-bakteriobojcze

Eliminacja bakterii wbrew sobie

Oprócz wspomnianego powyżej przypadku gdzie specjalnie pozbywamy się bakterii, zdarza się też, że pozbywanie się bakterii jest nieodłącznym elementem procesu mającego pozytywne skutki, a jednocześnie samo zjawisko wyjaławiania organizmu uznawane jest za negatywne. Dzieje się tak podczas antybiotykoterapii, gdy antybiotyki oprócz bakterii chorobotwórczych eliminują też te pozytywne, które działają na rzecz naszego organizmu.

2 comments

  1. Iwona Jóźwiak says:

    Nieprzyjemny problem… Mieliśmy bakterie w studni, przechlorowaliśmy ją i z pomocą Pani ze sklepu wybraliśmy lampę TMA. Na ten moment wszystko jest okej, zrobiliśmy drugą analizę, w wodzie nie było już bakterii. Mam nadzieję, że tak zostanie.

    • Jacek Michulski says:

      U nas na wsi sąsiad miał bakterie w studni, u nas było czysto robiliśmy analizę. Podobno to od nieszczelnej studni może się pojawić, więc to nie jest tak jak z żelazem, że jak już jest to wszędzie, tylko to zalezy od indywidualnych przypadków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.